10.11.2013 14h Dětské odpoledne na Petříně

V příjemném prostředí sálu Štefánikovy hvězdárny na pražském Petříně se dnes sešly desítky dětí na zahajovacím programu festivalu Den poezie. Venku pršelo a v sále proběhlo odpoledne, které mělo tři části.

V té první přednesla pohádkový příběh a verše dětem jejich autorka Jarmila Hannah Čermáková, dále pohádky četli Michal Čagánek a Martin Zborník, zpěvem a hrou na kytaru četbu proložil Michal Čagánek.

Po krátké přestávce se na scéně objevili čerti! Divadlo Máj si pro děti připravilo kouzelnou pohádku Bětuška a Kleofášek. Malí diváci ani nedutali, zlá paní se dostala do pekla a láska Bětušky a čertem Kleofáškem nakonec zvítězila!
(Kdo bude chtít divadlo Máj navštívit příště, po představení se herci přiznali, že již 8. prosince od 15 hodin mohou děti shlédnout dalším pohádku, Vodník Mařenka  – v Divadle Miriam, Ke Strašnické 10, Praha 10).

Po další krátké přestávce pozval Jakub Rozehnal, ředitel hvězdárny, děti k prohlídce místních dalekohledů i těch v kopuli. Bohužel déšť zamezil průhledu do nebe za Máchou, avšak zejména kluci neopomněli vyzkoušet veškeré páčky na těchto vědeckých přístrojích.

Nakladatelství Fragment podpořilo akci časopisem Báječná školka, ve kterém děti o přestávce usilovně listovaly:-)

Martin Zborník


Uveřejněno

v

od

Značky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *