23.11.2013 So 19:00 Opavský večer – setkání básnických generací

Opavský literární večer – setkání básnických generací a 3×2 autorská čtení: Miroslav Černý + Jan Delong, David Bátor + Alžběta Luňáčková, Radek Glabazňa + Pavol Korček.

Jako každý rok se na Dni poezie snažíme dát prostor i místní tvorbě, a protože současné opavské literární dění už přesahuje hranici jedné autorské generace (a nejde tedy jen o náhodné projevy), rozhodli jsme se večer pojmout právě v tomto duchu. Tři zástupci střední generace si k sobě jako partnera pozvali dosud nepublikujícího „kolegu“ z mladší generace, který ho nějakým způsobem literárně oslovuje a jehož další básnický vývoj ho zajímá.

Přestože Jan Delong (*1989) žije a působí v Třinci, s opavskou scénou jej pojí řada věcí, od vzájemné spolupráce na přípravě různých literárních projektů až po skutečnost, že právě v Opavě vyjde příští rok jeho debutová sbírka. Jeho básnický sparring-partner Miroslav Černý (*1977) po něm hbitě sáhl i přes hranici regionu, neboť o tomhle jménu prý ještě zaručeně uslyšíme.

Gymnazistka Alžběta Luňáčková (*1995) představuje jednu z velkých místních básnických nadějí. Pravidelně se umisťuje v literárních soutěžích a její jméno začíná být vyslovováno s respektem už i v tak vzdálených a obskurních místech, jako je Praha. Alžbětu uvede David Bátor (*1974).

Student Slezské univerzity Pavol Korček (*1988) se narodil v Žilině, píše od střední školy a v Opavě svou poezii zatím příliš neprezentoval. O to více se budeme těšit, až nám ho Radek Glabazňa (*1980) představí.

Uvádějí jednotliví autoři. Vstup na akci je zdarma.

 

http://www.klubart.cz/festival-den-poezie-2013-%28den-druhy%29.html

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *