18.11.2015 Harlekýni na římse (Praha)

Městská knihovna v Praze, pobočka Hradčany, Pohořelec 25/111, 110 00 Praha 1

Pouliční lampy padaly do kočičích hlav, tolik typických pro romantická zákoutí jednoho z nejstarších pražských zákoutí. V podvečerních hodinách v pobočce na Hradčanech Městské knihovny v Praze proběhl literární večer Aleny Vávrové, Lindy Polákové a Martina Zborníka. Autoři četli ze svých veršů za půvabného hudebního doprovodu přední české harfenistky a hudební skladatelky Zbyňky Šolcové. Večer, který mezi mnohými navštívili i studenti Ježkovy konzervatoře, byl pojmenován podle nejnovější sbírky básnířky Aleny Vávrové, která kromě svých veršů přednášela i básně ze svých mnoha dalších sbírek. Studentka Keplerova gymnázia Linda Poláková se pochlubila paletou svých nejnovějších veršů, které by si jistě zasloužily brzkého knižního vydání.

Dalšími hosty večera byli básníci – Lojza Marhoul a Vít Ryšánek, jako básnířku nezapomněla představit Alena Vávrová ani Zbyňku Šolcovou, která chystá svou druhotinu. Na večeru zazněly její dvě skladby: Milování v dešti a Harlekýn na římse…

Zazněly i vzpomínky na malířku ALICI VEGROVOU, nositelku ceny France Kafky za přínos evropské kultuře za malbu na hedvábí. Bohužel nás opustila letrošní léto. Jistě se dívala z nebe, už proto, že jedna z mnohých výstav spojených s poezií Aleny Vávrové se konalas právě v pohořelecké knihovně.

Svět jakoby celý stál na římse… Harlekýni se houfují….

[tribulant_slideshow gallery_id=”22″]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *