21.11.2013 Buštěhrad: Veršování s mazlíčky

Již před sedmnáctou hodinou byl společenský sál ZUŠ Buštěhrad zcela zaplněn rodiči, rodinnými příslušníky i mnoha vzácnými hosty. Vzhledem k velkému zájmu, museli někteří zájemci o program zůstat stát na chodbě a schodišti. Přišli si v rámci celorepublikového festivalu připomenout výročí narození významného básníka, Karla Hynka Máchy a poslechnout texty básní, které si děti napsaly během tvůrčích dílen ve školní družině.

Zazpíval soubor Duha, který podtrhl recitaci malých tvůrců a premiérově zazněla dětská hudební skladba, opatřená jak jinak, než opět originálním textem. Pak nastala toužebně očekávaná chvíle, kdy mezi děti vešel mladý básník Jan Mikeš, aby trpělivě odpovídal na jejich všetečné otázky. Nebyl mezi nimi náhodně. Přijal pozvání a přišel pokřtít v pořadí třetí, knihu básní, kterou si děti samy napsaly, tentokrát s názvem “Veršování s mazlíčky”.  Nežli tak učinil, vystoupili se zpěvem a hrou na kytaru žáci pěveckého a hudebního oboru ZUŠ Buštěhrad.

Tím však neskončila oslava narozenin již zesnulého básníka. Před budovou ZUŠ čekal na všechny přítomné malý ohníček, do kterého děti postupně vhazovaly papírové vlaštovky s texty známých básní. Dým, co z nich stoupal k nebi, jistě K.H.Máchu potěšil. Akce se zúčastnilo 48 dětí na jevišti, 87 dospělých v sále a přilehlých prostorách.

 

Anna Holeyšovská


Uveřejněno

v

od

Značky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *