15.11.2012 Slánský sběr básní, Slaný

Druhý sborník poezie Slánský sběr básní 2012, pokřtila Naďa Rollová (ředitelka knihovny) s básníky Jaroslavou Jenčíkovou Váňovou, Pavlem Žaludem a Básníkem Tichem, ve čtvrtek 15. listopadu 2012 v přednáškové místnosti Knihovny Václava Štecha ve Slaném.

Letošní “sběr básní” i přes horké léto byl úspěšnější jak v počtu básníků, tak jejich tvorby i kvality. Pečlivý výběr básní jsme provedli společně s Pavlem Žaludem. Básnicky vzletný úvod nám již podruhé věnoval František Frances. Originální ilustrace namalovala Hanka Vranová, která byla u zrodu myšlenky vydat nasbírané básně už v roce 2010. Během večera nás provázela podmanivá hudba z dílny Honzy Judla, člena skupiny Jablkoň. Čestným hostem byla Jaroslava Jenčíková Váňová, která neváhala nás potěšit svojí tvorbou. Závěrem večera se spontánně vytvořila diskuse mezi profesionály a “amatéry” krásného slova.

Festival české a mezinárodní poezie, který se bude konat i v příštím roce, najde nepochybně své místo i ve Slaném. Není divu, vždyť na Slánsku žili a žijí básníci.

 Děkujeme všem aktérům, básníkům a posluchačům.

 

Míla Najmanová

http://www.knihovnaslany.cz/akce-knihovny/2011/12/basnickam-suplik-neslusi-2

slany1 slany2 slany3 slany4 slany5 slany6 slany7 slany8 slany9 slany10 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 


Uveřejněno

v

od

Značky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *