14.11.2012 Poetický večer a Verše na chodníku, Buštěhrad

Ve středu 14.11.2012 se v odpoledních hodinách věnovaly děti popisování chodníků před školou a v celé Tyršově ulici. Barevnými křídami psaly vlastní verše nebo ty, které mají v oblibě, říkanky a písničkové texty. Básně doplnily drobnými kresbami.

Jejich činnost vzbudila pozornost procházejících občanů. Ti se zastavovali a u mnohých vtipných básniček s úsměvem postávali, aby si připomněli…

Na venkovní aktivitu navázal poetický večer, který proběhl za přítomnosti významných hostů v komorním společenském sále ZUŠ Buštěhrad.

Diváci mohli slyšet autorskou recitaci i četbu básní, hudební předěly v podání pěveckého souboru Duha a kytarového přednesu Jiřího Hartmana, žáka hudebního oboru umělecké školy. Příjemná atmosféra byla umocněna výstavkou prací žáků  výtvarného oboru, poetické závěsy za jevištěm vytvořily děti ve výtvarné dílně Památníku Lidice.

V závěru této společenské události byla pokřtěna autorská kniha dětské poezie. Jejím kmotrem se stal učitel a spisovatel, autor několika dětských knih, pan Marek Veselý.

Anna Holeyšovská

 


Uveřejněno

v

od

Značky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *