14.11.2016 Lampionový průvod na ostrovy

V pondělí 14. 11. 2016 se od knihovny pohnul průvod s rozsvícenými lampiónky směrem k parčíku U chovatelů. Navzdory mrazu se nás sešlo 50 a v parčíku na nás čekali další nadšenci, takže celkem si akce užilo cca 65 lidí. Přes město nám naštěstí dělali doprovod dva příslušníci Městské policie, takže jsme prošli hladce všemi ulicemi i náměstím a nikomu se nic nestalo.

V parčíku U chovatelů už na nás čekala kapela SAM, která hrála rychlejší písničky, takže jsme všichni do rytmu podupávali a zima nám nebyla. Společně jsme recitovali pohybovou „Říkačku“ od Radka Malého ze sbírky Moře slané vody, ale také navštěvovali ostrovy. Na Holubím ostrově se dělaly samé holubičky, na Paňácovém ostrově všichni skákali jako hadrový panák, na Dřepícím ostrově se nedřepělo, ale naopak se cvičilo – samé dřepy. Na Hadím ostrově se všichni vlnili jako hadi a na Mávacím ostrově všichni vesele mávali. Žádný člověk není ostrov, John Donne měl pravdu. Společně jsme tvořili kontinent dobré nálady a příjemné atmosféry. Teploměr sice klesl na -6oC, ale malí i velcí opékali buřtíky, hřáli se u ohýnku, koukali na obrovský měsíc, povídali si a zpívali.

Muzikanti hráli o sto šest a bylo na nich vidět, jak hrají s radostí a nadšením, ačkoliv měli ruce celé zmrzlé a každou chvilku museli ladit nástroje. Díky kluci!

Alena Budková
Městská knihovna Sedlčany


Uveřejněno

v

od

Značky: