út 15. listopad 2022 19:00 Autorské čtení povídek a poezie v Juditině věži, beseda o expedici do Jižní Korei

út 15. listopad 2022 19:00 Autorské čtení povídek a poezie v Juditině věži, beseda o expedici do Jižní Korei
Juditina věž Karlův most 11000 Praha 1 – Malá Strana

foto: Petula Heiriche a Martin Zborník

V Juditině věži se setkáváme každý měsíc nad četbou povídek autorů z internetových časopisů Totem.cz, Pismak.cz, Literra.cz a dalších autorů. Scházíme se od roku 2006, pořady pravidelně uvádí Petula Heinriche. Čtení oživil tentokrát hrou na kytaru Franta K. Barták, který je mimo jiné profesí oblíbeným učitelem jazyků.-) Zejména díky fotbálku spisovatelů, který pořádá každoročně Městská knihovna v Sedlčanech, se tu setkala navíc trojice známých spisovatelek – Ivana Březinová, Katarína Fiala a Věra Chase. Spisovatelky kromě četby představili i své básnické sbírky a dětskou literaturu.
Do druhé půlky večera zveme pokaždé cestovatele, kteří se někam do světa vydali na vlastní pěst. Tentokrát mezi nás přišel Patrik Ondříček, který se sám ve 14 letech vydal na studijní cestu do Jižní Korei.Jeho naprosto perfektně připravenou přednášku spojenou s promítáním jsme bez dechu sledovali až do konce.
Naše večery nejdříve probíhali v podkroví pražské Jindřišské věže, minulý rok jsme přesídlili sem, do Juditiny věže, kde vděčíme za prostory panu Jaroslavu Navrátilovi a Klubu za starou Prahu (https://www.zastarouprahu.cz/), kterým bychom touto cestou rádi poděkovali.
Martin Zborník


Uveřejněno

v

od

Značky: