Beroun: „Nebát se…..“

Základní škola (školní družina) Beroun – Závodí, Komenského 249, Beroun

„Nebát se…..“

„Nebát se …“ – tak zní letošní téma festivalu Den Poezie, který probíhá v termínu 11. – 25. listopadu 2018. Na letošní rok připadá mnoho významných výročí, ať v oblasti politického života, tak i v oblasti literatury. Proto se i letošní rok inspiroval výrokem prezidenta Masaryka. Festival Den poezie se pravidelně koná ve více než 50 českých městech a obcí. Proto i tento den se stal tradičním dnem v naší školní družině.

Hned po obědě odcházíme do školní družiny Veverušáků, kde na nás již čekají prvňáci. Právě dnes si připomínáme Den poezie. Po krátkém úvodním slově se seznamujeme s dnešním programem. Téma Dne poezie pro letošek je „Nebát se“. Ano, ani my se bát nebudeme a proto jdeme hned na věc. Z každého oddělení se zúčastnilo mnoho zájemců o recitaci. To je dobře, alespoň to porota nebude mít tak jednoduché. V recitaci se vystřídala všechna čtyři oddělení, dokonce z druhého oddělení se představil i Kuba Kinský, který zarecitoval svůj vlastní výtvor, verše o svatém Martinovi. Své vystoupení si pro nás připravil i dramatický kroužek pod vedením vychovatelky Jany Novákové. Recitujících bylo opravdu hodně, výsledky byly velmi vyrovnané a tak porota měla opravdu hodně práce. Nechali jsme porotě chvíli času, a oni se o svém rozhodnutí šli poradit do 1. oddělení školní družiny. My ostatní jsme pak využili chvíle, a protože letošní téma „Neboj se…“ bylo pro nás inspirující téma, ani my, jsme se nebáli. Dali jsme hlavy dohromady a během 5 minut se zrodila báseň k 110. výročí vzniku naší školy. Tu jsme pak přednesli porotě po úplném vyhodnocení. Porota se vrací a my již budeme znát výsledky dnešní soutěže. A jak to dopadlo? Vyhodnocení byli tři nejlepší účastníci z každého oddělení.

  1. oddělení: Filip Lemos, Adam Husák, Natálie Šimonová.
  2. oddělení: Julie Dušilová, Kateřina Žáčková, Matthias Ulrych a zvláštní umístění získal Jakub Kinský se svými verši o svatém Martinovi.
  3. oddělení: Andrej Hajdamačenko, Alexandr Henč, Marie Vassilyeva.
  4. oddělení: Klára Trojanová, Jakub Máca, Darina Vondrusová.

Vítězové obdrželi malou odměnu a všichni ostatní recitátoři také. Blahopřejeme vítězům a ostatním děkujeme za účast.

 

Verše na počest 110. výročí naší školy:

Naše škola

Já rád chodím do školy,
zapomněl jsem bačkory.
Mám tu spoustu kamarádů,
co mi radí při příkladu.

O přestávce věřte mi,
budeme dělat blbiny.
Ochutnáme svačinu,
která byla pro Janu.

Je tu prostě velká sranda,
protože jsme prima banda.
Budeme na to vzpomínat,
až budeme dospívat.

 

Květa Hrbáčková