Úvodní slovo

Vážení příznivci poezie,

dovolte, abychom Vás touto cestou pozvali k účasti na 12. ročníku festivalu Den poezie, který se koná od 8. do 22. listopadu po celé naší republice. Například v minulém roce se tak stalo v bezmála 40 městech, akci přijeli navštívit básníci z 15 nejen evropských zemí. Smyslem akce je oslavit roli poezie v našem životě a v české kulturní tradici.

Den poezie se konává vždy v listopadu ku příležitosti výročí narození Karla Hynka Máchy (*16.11.1810). Program tvoří veřejná čtení, výstavy, hudební a divadelní představení pořádaná jak v klubech, knihovnách, ve školách, kinech a v kavárnách, tak i na méně tradičních místech. Všechny akce jsou jednotně propagovány a koordinovány volným sdružením milovníků poezie, především občanským sdružením Společnost poezie.

Festival ponese letos podtitul: Nekonečný kraj

Plánujeme opět mimo jiné plakáty s kompletním programem distribuovat po celé republice. i letos se Dne poezie díky spolupráci se zahraničními kulturními středisky zúčastní řada autorů.

V tomto roce oslavujeme 200. výročí narození Karla Hynka Máchy. Doufáme, že náležitě uctíme nespoutaného a inspirativního ducha jeho díla, navzdory závažnosti této monumentální příležitosti, v našem festivalu, který nese jméno Nekonečný kraj. Stejně jako mnoho čtení v Praze a po celé zemi, zakončíme naši oslavu velmi jednoduše v Máchově kraji -- poutí do Litoměřic 20. listopadu. Věříme, že se rádi přidáte k našemu putování do srdce jeho i naší země.