Den poezie v roce 2015

Aktuality v roce 2015

  • Den poezie se bude letos konat ve dnech od 9. do 23.11.2015  na téma: Pod proudem

  • Festival Den poezie mediálně podporuje 21. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy, který se letos bude konat ve dnech od 14. – 17. května 2015 na Výstavišti Praha – Holešovice
  • V neděli 17.5.2015 10:00h (sál Audiovize, levé křídlo, Výstaviště Praha Holešovice) bude prezentován festival Den poezie na 21. mezinárodním knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2015 (http://www.svetknihy.cz)


O festivalu Den poezie

Festival Den poezie se každoročně odehrává v desítkách měst celé České republiky a již několik let je počtem akcí nejrozsáhlejším festivalem poezie v naší zemi. Přitom před 17 lety šlo o pouhý jeden den, den narození Karla Hynka Máchy, které si každoročně připomínáme 16. listopadu. Každý ročník nese podtitul. Tím letošním je “Poezie pod proudem“. Věříme, že Vám bude dobrou inspirací.

V rámci festivalu Dne poezie si desítky regionálních aktérů z řad škol, knihoven, literárních spolků, klubů, divadel, muzeí i jednotlivců pro Vás připravují literární večery, výstavy, divadelní představení a jiné zajímavé akce.

Koordinátorem festivalu a zároveň pořadatelem řady zajímavých akcí je Společnost poezie(www.spolecnostpoezie.cz). Díky spolupráci koordinátora festivalu s významnými zahraničními organizacemi se můžete během festivalu setkat s celou řadou významných českých i zahraničních básníků a kulturních osobností.

Festival Den poezie je ukázkou vzájemné propojenosti lidí, kteří mají rádi kulturu a poezii především. Festival je ukázkou, že když se chce, lze s nepatrnými prostředky oživit velkou část českých měst.

Společnost poezie každoročně tiskne seznam všech pořadů, a ty následně zdarma rozesílá jednotlivým aktérům. Všichni je pak společně šíří po kulturních místech ve svém regionu. Pozvánky se nejen touto cestou dostávají ke všem, kterým je poezie blízká. Touto cestou se programy aktérů dostanou do desítek regionů po celé naší republice.

Festivalu Den poezie věnuje pozornost většina předních i regionálních médií, se kterými léta spolupracujeme. Díky nim se veřejnost dozvídá o připravovaných akcích.

Vaše veškeré dotazy rádi zodpovíme, kontakty na nás naleznete zde

Seznam řady dalších akcí festivalu, na něž je většině případů vstup zdarma, naleznete v brzké době na těchto stránkách v sekci Programy 2014.

Děkujeme za podporu letošního ročníku Ministerstvu kultury ČR a hlavnímu městu Praze

Pokud se budete svým programem chtít k festivalu přidat, poprosíme Vás o vyplnění následující přihlášky a to do 12. září 2015.

 Přihláška k účasti na festivalu

[xyz-ips snippet=”PublikujVysledky”]

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *