16.11.2016 Křest knihy (Buštěhrad)

Ve středu 16.11.2016 v podvečerních hodinách, zahájila paní starostka města Buštěhradu, Ing. Arch. Daniela Javorčeková ve společenských prostorách buštěhradského zámku, slavnostní večer. Přišly na něj děti ze školní družiny při ZŠ Oty Pavla, rodiče, hosté a další veřejnost. V jeho rámci proběhl hodinový programu s hudbou, verši, písničkami a především výbornou náladou. Na jevišti se uskutečnil v pořadí již šestý křest knihy básní, kterou si děti samy napsaly. Knihu dětem pokřtil ředitel ZUŠ Buštěhrad, pan Bohumír Bednář.

Malým a nadějným tvůrcům (tentokrát 27 žáků) přišli zahrát jejich vrstevníci i starší žáci z hudebních oborů ZUŠ Buštěhrad v doprovodu svých pedagogů.

Recitaci autorských básní proložil svým zpěvem soubor Duha. Na kytaru děti doprovázel učitel ZUŠ Buštěhrad, pan Petr Štěpán.

Festival české a mezinárodní poezie se koná v těchto dnech po celé republice. Naše děti jsou jediné, které se s touto aktivitou zapojují do umělecké činnosti, která tříbí vkus, přináší emoce, krásu mateřského jazyka, rozšiřuje obzory. Úžasnou atmosféru vytvořili malým poetům všichni pedagogové ZUŠ Buštěhrad a taktéž rodiče, co své děti doprovodili. V průběhu šesti let se autorské tvorby zúčastnilo 198 dětí a jejich snažení podpořilo 55 rodičů, 28 seniorů a dalších osob. Nezbývá, než vyjádřit poděkování paní starostce za propůjčení sálu a vyjádřit naději, že poezie z dětských hlaviček nevymizí.

Anna Holeyšovská, vedoucí vychovatelka
Autorské fotografie: Monika Žitníková


Uveřejněno

v

od

Značky: