Den poezie 2017

Den poezie 2017
Seznam pořadů 
Účinkující 2017 
Děkujeme za podporu 
Organizátoči 19. ročníku 

19. ročník festivalu Den poezie – Labyrint světa – 12. – 26. listopadu 2017anglie20

P1520496Den poezie je festival otevřený všem, kteří chtějí po dobu více jak dvou týdnů v listopadu oslavovat poezii způsobem, který si sami zvolí. Každoročně se koná v mnoha městech celé České republiky a již několik let je počtem akcí nejrozsáhlejším festivalem poezie v naší zemi (přitom před 19 lety šlo o pouhý jeden den, den narození Karla Hynka Máchy, které si každoročně připomínáme 16. listopadu).

Mapa pořadů, kterými jste přihlásili k účasti v roce 2017:

[locations_map width=600 height=400 year=”2017″]

BatňoviceBenešov, Brno, České Budějovice,  Děčín, Dobruška,  Františkovy LázněFrýdek-MístekFrýdlant nad Ostravicí, FulnekHavířovChodov, IvančiceJablonec nad Nisou, JeseníkJičínKadaňKamenice nad LipouKarlovy VaryKroměřížKutná HoraLedeč nad Sázavou,  LiberecLidice,  Litoměřice,  Litvínov,  Mimoň,  NáchodNeratovice,  Němčice nad Hanou,  Nové Hrady,  Nový Jičín, Olomouc Obora u BoskovicOstrava,  Otrokovice,  Pardubice,  Plzeň,  PohořelicePrachaticePrahaPršticePříbram, Rtyně v Podkrkonoší, SedlčanySvitavyTřeboňTřebíčTurnovÚstí nad Labem, Valašské Meziříčí, VeletinyVlachovo Březí, Vrané nad VltavouVsetínVyškovZadní TřebaňZnojmo

Pořady řazené podle data nalezte zde

Vedle zavedených básníků z České republiky i zahraničí se ho tradičně zúčastňují i začínající autoři, studenti a žáci. Pořady se konají na nejrůznějších místech – v literárních kavárnách, ve školách, knihovnách, galeriích, domovech pro seniory, na velvyslanectvích a mnoha dalších, často i nečekaných místech, kde desítky regionálních aktérů z řad škol, knihoven, literárních spolků, klubů, divadel, muzeí i jednotlivců pro vás připravují klasické literární večery, výstavy, koncerty, divadelní představení, happeningy a další zajímavé akce. Na většinu akcí festivalu je vstup zdarma.

Cílem festivalu je tedy poskytnout prostor pro co nejširší a nejsvobodnější účast na oslavě poezie v našem životě.

Téma letošního 19. ročníku festivalu Den poezie – Labyrint světa – bylo inspirováno prací význačného českého myslitele, učitele a humanisty Jana Amose Komenského, od jehož narození letos uplyne 425 let. Komenský je všeobecně známý novátorstvím svého myšlení, emaptií i šíří své vize a jeho slova jsou v labyrintu dnešního světa, který čím dál tím více postrá právě takové vzory, jakým Komenský byl, stále aktuální.

Koordinátorem festivalu a zároveň i pořadatelem řady zajímavých akcí je Společnost poezie (www.spolecnostpoezie.cz). Díky spolupráci koordinátora s významnými zahraničními organizacemi se můžete během festivalu setkat s celou řadou uznávaných českých i zahraničních básníků a kulturních osobností.

Děkujeme za podporu letošního ročníku Ministerstvu kultury ČR, hlavnímu městu Praze, Kristin Olson Literary Agency s.r.o. a Nadaci Český literární fond.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *