Buštěhrad: Slavnostní zakončení festivalu Den poezie

Školní družina při ZŠ a MŠ Oty Pavla Buštěhrad a ZUŠ Buštěhrad

V pozdních odpoledních hodinách byl zahájen program s autorskými básněmi, jejich recitací a ukázkami recitace básní od významných básníků. Originalita dětské tvorby, ale i bezprostřední a upřímná doprovodná slovní vyjádření malých tvůrců, mnohokrát rozjasnila tváře všech přítomných. Sál ZUŠ Buštěhrad byl jako vždy zcela zaplněn vděčnými posluchači.

V úvodu zarecitovala svoji vítěznou báseň finalistka Ležáckého veršování, Christianne Mašková, která se v celorebublikové přehlídce umístila zaslouženě na druhém místě. Pak už se střídala autorská poetická část, ve které děti přednesly své básně s hudební částí. V podání žáků ze souboru Duha, zazněly zhudebnělé básně, veselé a optimistické, které podtrhly příjemnou atmosféru.  Na housle doprovodil zpěváčky Václav Zelo, žák třetí třídy a na akordeon Mgr. Emil Červený.

Tentokrát v sálu usedli i zcela neznámí hosté a posluchači, což nás všechny velice potěšilo. Je to znamení, že naše čtvrté zapojení do celorepublikového poetického festivalu, mělo dobrou propagaci a zřejmě i programovou nabídku, která dokázala oslovit, přitáhnout a potěšit nejen rodinné příslušníky. Je to velký závazek do let příštích.

 Anna Holeyšovská

 

 


Uveřejněno

v

od

Značky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *