19.11.2015 Literární klub Petra Bezruče Frýdek-Místek

Festival Den poezie se každoročně již sedmnáct let odehrává v desítkách měst celé české republiky a je nejrozsáhlejším festivalem poezie u nás. Při založení akce šlo o pouhý jeden den (16. listopadu v den narození básníka K.H.Máchy), letos proběhl ve dnech od 8. listopadu do 23. listopadu s podtitulem „Poezie pod proudem“.

V rámci toho festivalu po republice probíhá spousta akcí, ať už ve školách, klubech, divadlech či se připravují různé literární večery, výstavy, divadelní představení.

Ani Literární klub Petra Bezruče Frýdek-Místek nezůstal stranou. Jeho členové na dané téma psali básně, jen co se o tématu dověděli. Výsledkem jejich snažení pak bylo sestavení téměř hodinového pásma s hudebním doprovodem kytaristy Pavla Býmy.

A kde se literáti prezentovali? 12. listopadu v knihovně ve Frýdlantě nad Ostravicí a ještě 19. listopadu v místecké knihovně. Obě dvě setkání s veřejností s uvedeným programem se nesla v poklidném duchu, i když to možná někdy „proudem probíjelo“. Vždyť téma letošního Dne poezie k tomu doslova vybízelo.

„Poezii pod proudem“ byla představena recitátory od devíti literátů. Každý z nich pojal tento podtitul po svém. Veršovalo se o lásce, napětí drátů, vesmírné energii, ale i uvědomění si, jak jsme hnáni proudem a děním současné doby, z čehož nás mnohdy až mrazí,“ podotkla Nela Chamrádová, členka Literárního klubu P.Bezruče, která scénář ke Dni poezie literátům připravila.

A tak oba večery v knihovnách, doplňované energickou hudbou Pavla Býmy, byly jistě dobrým příspěvkem k celostátní akci Den poezie. Členové literárního klubu, kteří byli jejich předsedkyní Dajanou Zápalkovou vždy při čtení jejich básní blíže hostům představeni, ale i celková práce klubu, se tak snad více dostali do povědomí veřejnosti.

A jaké téma společnost Den poezie vyhlásí na příští rok? Budeme se těšit, že bude neméně zajímavé a napsané básně opět pro posluchače přitažlivé!

                                                                                                       Dajana Zápalková

[tribulant_slideshow gallery_id=”42″]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *