18.11.2013 19:00 Autorské čtení povídek v Jindřišské věži, poezie, hosté: Jana Koubková, Mircea Dan Duta a Malé dechové cvičení

Jindřišská věž (podkroví), Jindřišská ul., 110 00 Praha 1

Pravidelné autorské čtení povídek a tentokrát i poezie se konalo dnes v podkroví pražské Jindřišské věže.  Jako každý měsíc se tu setkali tvůrci textů z kulturních magazínů Totem.cz, Pismak.cz, Literra.cz, Kulturnilisty.cz a z řad dalších autorů.

Až z Loun přijelo proložit čtení příjemnou muzikou na saxofón Malé dechové cvičení.

Pořadem provázela jako tradičně, Petula Heinriche. Ze čtoucích autorů vystoupila se svými texty Martina Oplatková, Rebecca Martens, dále pak Pavel Skalický, Jan Žižka, Aaen Jan Kratochvíl – a svoji novou knihu Colorado, Colorado … prvně v Jindřišské věži uvedl cestovatel Josef Drlík. Velmi mile nás překvapil příchozí pan čtoucí (jehož jméno jsem bohužel zapomněl) se svými veselými kosími básněmi.

Měli jsme tu čest tentokrát ve věži uslyšet přednes a zpět vlastních textů známé české jazzmanky a zpěvačky, Jany Koubkové. Dalším hostem većera byl rumunský básník a překladatel Mircea Dan Duta, který četl svoji vlastní českou poezii!

Ve druhé půlce večera jsme shlédli film o Maroku, který s sebou paní Jana Koubková přinesla. Poté jsme se celí promrzlí, neboť dnes bylo ve věži poněkud chladněji, odebrali do Tlusté koaly.

 

Martin Zborník


Uveřejněno

v

od

Značky:

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *