Úvodni strana 2022

O FESTIVALU

Festival Den poezie se koná na počest narození Karla Hynka Máchy od roku 1999 zejména díky obdivuhodné práci stovek regionálních organizátorů akcí (čtení, divadelních představení, výstav, kulturních procházek a.j.).  Díky spolupráci koordinátora festivalu a organizátora řady programů, Společnosti poezie z.s., s  národními i mezinárodními kulturními organizacemi přijíždí každoročně do naší země i řada významných básníků z České republiky i ze zahraničí.


Programy festivalu Den poezie v roce 2022
English: Poetry day 2022
Fotogalerie 2022 
Účinkující 2022
Děkujeme za podporu v roce 2022
Píší o nás 
Ke stažení 2022
Kontakty

Vážení přátelé poezie,

letos se uskuteční již 24. ročník festivalu Den poezie, který se každoročně koná po celé České republice na památku narození našeho romantického básníka K. H. Máchy (*16. 11. 1810).  Budeme moc rádi, pokud se k festivalu oslavujícím poezii připojíte buď svým vlastním pořadem a nebo návštěvou akce, která se bude konat ve vašem okolí.

Tento rok se festival uskuteční ve dnech od 7. do 20. listopadu 2022. Stalo se zvyklostí, že festival nosívá podtitul – letos uplyne sto let od narození básníka Jana Skácela (*7. 2. 1922 – + 7. 11. 1989). Proto jsme si dovolili vybrat citát z jeho básně Dobré věci – “Je včera, bude dnes a bylo zítra“.

Nemusíme připomínat, že Jan Skácel je znám svou tvorbou pro děti i pro dospělé.  Věříme, že právě toto téma vám bude dobrou inspirací během vymýšlení některé z vašich básnických festivalových akcí. Pokud se ve vaší mysli zrodí nové nápady, se kterými byste se s námi a s ostatními rádi podělili, budeme moc rádi, pokud nám napíšete na email denpoezie@gmail.com nebo zavoláte.

Program letošního ročníku festivalu budeme propagovat internetovou formou. Proto uzávěrku festivalu si vám dovolujeme nabídnou později, než-li obvykle, a to 10. října.
Vyplňte prosím formulář s podrobnostmi týkajícími se vaší akce na těchto stránkách ZDE>>

 Přejeme Vám hezké poetické léto,

Společnost poezie

 

 


Seznam pořadů z minulého ročníku festivalu najdete v rubrice Přehled pořadů.