Severní pes

mapa není k dispozici

Datum konání akce: 14/11/2018
Začátek konání: 19.00 - 22.00
Místo konání: Hospůdka Nad Viktorkou, Bořivojova 79, 13000, Praha 3 - Žižkov, Praha

V daném místě probíhají následující akce: Hospůdka Nad ViktorkouPopis pořadu:

Literární čtení převážně básnické místy za doprovodu hudby. Navazuje na tradici pořadu Severní pes, který se v minulých letech více či méně pravidelně konal v klubu Blaze na dolním Žižkově. Pořadateli byli a i v tomto případě jsou básníci Alice Prajzentová a Tomáš Míka.

 


Číst budou:

 

Robert Wudy Narozen 13. dubna 1977 v Praze. Publikoval v Tvaru, Hostu, Babylonu a dalších literárních časopisech. Chystá knižní básnický debut pojmenovaný Nové pověsti. Věnuje se též tvorbě bajek. Žije v Praze.

 


Alžběta Luňáčková se narodila roku 1995 v Ostravě, dětství prožila v Opavě. Časopisecky publikovala v Hostu, Ravtu, Protimluvu a Souvislostech. Studuje psychologii na UPOL a bohemistiku na UK. Žije a pracuje v Praze.

 


Teodor Kravál je fascinován intertextualitou, pročež chtěl od mládí tvořit komiksy. Setkal se však se zlou múzou a v afektu si zlámal všechny pastelky. Dnes mu nezbývá než vymýšlet komiksy bez obrázků. Jeho texty jsou čím dál kratší, poněvadž nedokáže udržet chvíli pozornost. Táhne mu na třicet a bydlí na Ostrově. Je dvojnásobným vítězem Literární ceny Vladimíra Vokolka z let 2015 a 2016 a držitelem uznání poroty Literární soutěže Františka Halase z roku 2016. Samonákladem vydal v roce 2016 sbírku Přehnaných nadějí 43. Nakladatelství spojené s literárním časopisem H_aluze mu v roce 2017 vydalo sbírku Pavilon Balast. Své texty publikoval také v Hostu, Welesu, Artiklu, Partonymě a dalších. Pořádá putovní festival autorského čtení SAMÝ KECY a hraje na kytaru v obskurní sudetské kapele NOVÁ BÁBA.


Jan Čáp (*1966 v Příbrami) je novinář, který pracoval jako knihovník v pražském Klementinu, vystudoval anglistiku na FF UK v Praze, překládal knihy, filmy i TV seriály. Po rozhlasovém angažmá v londýnské BBC působí v českých médiích a vytváří Cesty pro mobilní aplikace. Múzám dlouho nedával nic znát.

 


 

Petr Kalaš je profesí knihovník, ve volném čase víc než 20 let prácheňský „kulturní” aktivista, pořadatel víc než stovky DIY koncertů a dalších akcí, textař několika kapel, amatérský grafik a fotograf začátečník. Pro účely Dne poezie je to hlavně autor knihy S harpunou na tetanus, což je „autorská knížka absurdních, černohumorných, horrorových, brutálních i úplně lapidárních mikropovídek (doplněná pár básničkami) pro dospělé a otrlejší odrostlé děti s šestatřiceti linorytovými ilustracemi Jitky Petrášové.”


V rámci večera zahraje skupina Představy postavy

http://bandzone.cz/predstavypostavy

Matyáš Míka – klávesy, zpěv
Vít Hrouda – bicí
Adam Cepník – saxofon
Vojta Vacek – basová kytara