Otevřené oči


KJM - Bohunice

mapa není k dispozici

Datum konání akce: 19/11/2019
Začátek konání: 18.00 - 20.00
Místo konání: Knihovna Jiřího Mahena v Brně – pobočka Bohunice, Lány 3, Brno

V daném místě probíhají následující akce: Knihovna Jiřího Mahena v Brně - pobočka BohunicePopis pořadu:

Autorské čtení v rámci festivalu Den poezie. Své básně budou číst Karolína Charvátová, Jiří Štěpán a Zdeňka Pospíšilová

Medailonky autorů:

Karolína Charvátová (nar. 2001) aktivně píše od svých 15 let, ale její první básničky jsou už ze třetí třídy. V té době se podílela na tvorbě školního časopisu Kaktus a později začala vydávat vlastní časopis Kajkus, který bylo možno zakoupit za pět korun. Má za sebou pár autorských čtení v Brně a Mikulově, prostřídala také pár divadel a před rokem se usadila v divadle Agadir. Každou chvíli se chce naučit hrát na jiný hudební nástroj. Jak sama říká: “Tento školní rok se pokusím odmaturovat na SPŠ Stavební v Brně. Přes den rýsuji projekty za velký prachy a po nocích píšu na barech básničky. Palivem je mi víno, gintonic a bezlepkový rohlík s výhledem na rodnou Pálavu.”
Jiří Štěpán (nar. 1990) se stal hlavním laureátem jedné z kategorií Literární ceny Vladimíra Vokolka (2015) a finalistou Literární soutěže Františka Halase (2016). Pracuje jako redaktor, působí v hudebním tělese Národní divadlo. Pochází z Frenštátu pod Radhoštěm, žije v Brně. V roce 2019 mu vyšla v nakladatelství Host debutová sbírka Tekuté zrcadlo.
Zdeňka Pospíšilová (* 1987) studovala španělskou filologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a na Universidad Autónoma v Madridu. Od roku 2007 publikuje básně na literárním serveru Písmák.cz. Uspěla v několika literárních soutěží, například 2. místo na Hořovicích Václava Hraběte v roce 2012, 1. místo v Literární Hané v roce 2012, uznání poroty v Literární soutěži Františka Halase v roce 2016 a 1. místo na Seifertových Kralupech v roce 2019. Její básně se objevily ve Tvaru, Divokém víně, Hostu a Nedělní chvilce poezie. Je členkou Divadla hudby a poezie Agadir, aktuálně studuje Informační studia a knihovnictví na Masarykově univerzitě v Brně.  Má dvě děti, žije v Brně – Starém Lískovci.