Nebát se a skládat poezii z přečtených i nepřečtených knih / výstava a soutěž

nahrávám mapu....

Datum konání akce: 11/11/2018 - 25/11/2018
Začátek konání: 0.00
Místo konání: Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Kobližná 4, Brno

V daném místě probíhají následující akce: Knihovna Jiřího Mahena v BrněPopis pořadu:

V měsíci padajících listů, ve Schrattenbachově paláci, tedy v ústředním sídle Knihovny Jiřího Mahena v Brně, budete mít možnost navštívit výstavu tzv. poetických hřbetů, jež se budou rozprostírat po ochozech, nebo v prostorách atria.

Na rozdíl od modelového obrázku, nesoucího se spíše ve stylu abstraktní a lehce hororové hravosti, budou ony poetické hřbety odkazovat především ke konkrétním obdobím, událostem či fenoménům spjatým s rodným městem, v našem případě s městem Brnem.

V průběhu konání letošního festivalu Den poezie (11. – 25. listopadu) bude navíc probíhat soutěž, v níž budete moci skládat, fotit a zasílat nám své poetické hřbety. Bližší informace o soutěži i o zajímavých a nevšedních cenách se zavčas dozvíte kupř. na facebookových stránkách Knihovny Jiřího Mahena.

Krom toho se s poetickými hřbety setkáte i za branami knihovny – v předposledním měsíci tohoto roku se totiž objeví i na některých zastávkách brněnské MHD. Naleznete tak inspiraci na cestě z domu i domů a budete moci tvořit tak říkajíc za pochodu.

Nebojte se a zapojte se.