Humor a Holocaust

mapa není k dispozici

Datum konání akce: 14/11/2018
Začátek konání: 19.00 - 21.00
Místo konání: Literární kavárna Řetězová, Řetězová 10, Praha 1

V daném místě probíhají následující akce: Literární kavárna ŘetězováPopis pořadu:

J. R. Pick a jeho geniální novela z terezínského ghetta „Spolek pro ochranu zvířat“. Diskuse s rozhlasovým novinářem a autorem Davidem Vaughanem a Martinem Janečkem z nakladatelství Karolinum.

J. R. Pick (1925-1983) byl jedním z nejlepších českých satiriků své generace. Napsal novelu Spolek pro ochranu zvířat dvacet let poté, co sám zažil život v ghettu. Kniha je zcela výjimečná svým humorem, životní energií a paličatým odmítáním všech tabu a eufemismů. Mnoho let byla jeho kniha téměř zapomenuta, ale z iniciativy Pickovy sestry Zuzany Justmanové nedávno vyšla v anglickém překladu Alexe Zuckera a znovu se začalo mluvit o tomto nádherném a neobvyklém literárním díle. Karolinum Press chystá nové české vydání ještě před koncem roku.


Seznam pořadů ve všech městech: zde >>
Baška, Batňovice, Benešov, Brno , České Budějovice, DěčínFrýdek-MístekFulnek, Hodonín, Cheb, Ivančice, Jablonec nad Nisou - Rýnovice, Jičín, Jihlava, Karlovy VaryKladno,  Kroměříž, Kutná hora,Ledeč nad Sázavou, LetoviceLiberec, Lidice, Litoměřice, Litvínov, Lovosice,  Němčice nad Hanou, Neratovice, Olomouc, Opava, Ostrava-Poruba, Pardubice, Plzeň, Pohořelice, Praha, Prachatice, Prštice , Příbram , Rajhrad , Rtyně v Podkrkonoší Sedlčany Slaný Svitavy ŠenovTřebíčÚstí nad Labem Valašské MeziříčíVlachovo Březí Vonoklasy, Vrané nad Vltavou, Zadní Třebaň