„Bez dialogu jsem jen sám se sebou, upadlý v trudný monolog“ – literární matiné

nahrávám mapu....

Datum konání akce: 19/11/2016
Začátek konání: 14.00 - 19.00
Místo konání: Zasedací síň CČSH, Vítkova 13, Praha 8

V daném místě probíhají následující akce: Zasedací síň CČSHPopis pořadu:

„Bez dialogu jsem jen sám se sebou, upadlý v trudný monolog“

Hovoříme-li s jinou stranou, musím důvěřovat, že má něco společného se mnou a s mými spolupoutníky. Zároveň si mám být vědom různosti, kterou nelze zametat pod koberec,….“ říká prof. Milan Balabán.

Tento „jiný“, řečeno slovy Emmanuela Lévinase, však nemusí být můj přirozený bližní, ten, kdo mi je biologicky, rodinně, kmenově či národnostně nejblíže. Jiný – to je ten potřebný, kdo se ocitl v nouzi. V činu milosrdenství, v pohledu do tváře „jiného“, „druhého“ nalézám sám sebe a získávám svou IDENTITU.“

Pražský klub spisovatelů ve spolupráci s Dialogem na cestě pořádá v zasedací síni NO CČSH  literární matiné. Členové a příznivci Pražského klubu spisovatelů a Dialogu na cestě budou číst ukázky ze své tvorby reflektující dnešní neklidnou dobu, vyznačující se pluralitou názorů, stíráním hranic a odporem k autoritám. Zároveň však usilují o dialog a větší porozumění mezi lidmi.

Učinkující: předsedkyně Pražského klubu spisovatelů a vedoucí Dialogu na cestě Olga Nytrová, zástupkyně vedoucí Markéta Hlasivcová, Zuzana Havelková, Jana Hochmannová, Jaroslava Jáněová, Martina Koubová,  Zita Malaníková, Květoslava Salmonová, Olga Schmidtová, Radana Šatánková, Františka Vrbenská, Ivan Fontana, Jaroslav Schnerch, Jindřich Volek a další.