Drsné tresti – Jarmila Hannah Čermáková

Název sbírky: Drsné trestidrsnetresti
Autorka: Jarmila Hannah Čermáková
Vydavatel: Nakladatelství Kampe

Anotace 
Otevřít sbírku poezie Jarmily Hannah Čermákové (*1945) znamená setkat se s autorkou zralou a zkušenou, básnířkou, která již ve vodách poezie zakotvila dobrou desítkou vydaných knižních titulů. Zmiňme jich alespoň pár – Pouť za černou lunou (2000), Skazočky (2009), Rosa na ostří (2011), Dlaň pro Marinu (2014) a Toulky po rtech (2015).

Její smysl vnímání jazyka s důrazem na zvukomalbu, nadto s citlivostí pro jazykové hříčky, dokáže přidat originální pointu… Náhle překvapuje též reportážním přístupem. Žádná oblast není tabu, vše co je lidské, patří k životu. Jarmila s účastí pozoruje osudy lidí, ptá se, co se stalo s morálními hodnotami ve společnosti, v níž žijeme, a ukazuje, že daru slova umí užívat.

V zářijově počaté sbírce roku 2016 DRSNÉ TRESTI, z níž také přinášíme výběr básní, nás básnířka, dále však také žurnalistka, dramatička a loutkoherečka jako dříve zve opět do svého rozmanitého světa. Světa dramatu, biblických motivů, ghett, uklízejících Ukrajinek, ale i básnického mejdanu či všednodenních scén v metru či supermarketu. Dále reflektuje Ortena, rozjímá nad místy nejen naší země a prochází se s lyrickou nostalgií v ročních dobách.

Připravila Radana Šatánková

Kde můžete sbírku dostat:
https://www.kosmas.cz/knihy/220975/drsne-tresti/


Uveřejněno

v

od

Značky: